آسیا پروژکتور

فروش انواع ویدئو پروژکتور در برند های مختلف

پرسش و پاسخ
عیب یابی ویدئو /دیتا پروژکتور
در صورتی که خروجی تصویر بر روی صفحه نمایش دارای رنگ های به هم ریخته ای باشد یا یکی از رنگ های تصویر وجود نداشته باشد، به طور مثال تصویر متمایل به رنگ زرد یا یک رنگ خاص باشد ، لازم است موارد زیر را بررسی کنید:
 
۱- کابل ارتباطی ویدیو پروژکتور و کامپیوتر: پس از جدا نمودن دو طرف کابل از کامپیوتر و ویدیو پروژکتور ابتدا سوکت های دوطرف کابل و پین های داخلی آن را بررسی کنید که کج نشده باشد و سپس برای حصول اطمینان از سالم بودن کابل آن را به یک سیستم و مانیتور جداگانه وصل کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید.اگر تصویر خروجی مثل حالت قبل بود کابل ارتباطی باید تعویض شود.
۲- پورت خروجی تصویر مربوط به سیستم: سیستم خود را به یک مانیتور جداگانه که از سالم بودن آن مطمئن هستید وصل کنید و سپس خروجی تصویر خود را چک کنید.اگر تصویر خروجی همانند حالت قبل بود خروجی کارت گرافیک مشکل دارد و باید تعویض گردد.
۳- پورت ورودی ویدیو پروژکتور: سیستم دیگری که خروجی تصویر قابل قبولی دارد را به ویدیو پروژکتور خود وصل کنید اگر تصویر شما همچنان مشکل دارد باید به یک تعمیرکار مراجعه کنید یا در صورتی که پروژکتور شما دارای دو پورت ورودی می باشد میتوانید از پورت دیگر پروژکتور استفاده کنید.
نکاتی برای افزایش طول عمر لامپ دیتا پروژکتور
یکی از گران قیمت ترین قطعات پروژکتور، و یکی از مواردی که در طول عمر پروژکتور احتمالا به تعویض نیاز پیدا می کند لامپ است.
از آنجایی که این لامپ ها گران هستند ؛ عاقلانه است تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنید که تا جایی که ممکن است از لامپ پروژکتورتان بیشترین استفاده را ببرید.
موارد زیر فهرستی از مواردی است که می توانید به کار ببرید تا مطمئن شوید که بیشترین کارایی را از عمر لامپ پروژکتور بدست می آورید.
یکی از ساده ترین روشها برای افزایش تعداد ساعات کار لامپ پروژکتور، این است که درصورت امکان ،پروژکتور را در حالت اقتصادی یا صرفه جویی قرار دهید. منظور این است که لامپ برای مدت طولانی تری در وضعیت درخشندگی کمتر کار می کند. در صورت نمایش تصویر ، پرواضح است که حالت صرفه جویی ، باعث کاهش کیفیت تصویر می شود.
اگر احساس کردید دستگاه شما کیفیت اولیه را ندارد و تصویر شما کدر است با روش زیر میتوانید از سالم بودن لامپ دستگاه مطمئن شوید:
ابتدا کابل برق دستگاه را جدا کنید، اگر دستگاه شما در حین کار بوده و آن را خاموش کرده اید لازم است که مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا لامپ دستگاه کاملا خنک شود، درب لامپ دستگاه را باز کرده و لامپ دستگاه را بیرون آورید ابتدا مطمئن شوید شیشه رویی لامپ کدر نشده باشد، سپس کاسه لامپ را بررسی کنید که کدر نباشد و انعکاس دهنده نور (reflector) کاسه (housing)لامپ آسیب ندیده باشد.(این مساله ناشی از درست کار نکردن فن ها و در نتیجه آن، زیاد گرم شدن لامپ دستگاه ویا استفاده از لامپ با کیفیت نامرغوب می باشد.)
قسمت های مختلف یک لامپ و تیرگی بیش از اندازه آن که بر اثر گردو غبار بیش از اندازه در محیط می باشد.
 
کدر یا تار بودن تصویر خروجی ویدئو پروژکتور:
۱- از تنظیم بودن پیچ تنظیم وضوح(focus) مطمئن شوید.
۲- لنز پروژکتور را بررسی کنید که تمیز باشد.
۳- دقت شود پرده نمایشی که استفاده می کنید کیفیت لازم را داشته باشد.
۴- در این مرحله باید به بررسی تونل اپتیک بپردازید که این کار در دستگاه ها با تکنولوژی های مختلف تفاوت دارد و حتما به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه فرمایید.
۵- اگر با بررسی این موارد هنوز مشکل شما برطرف نشده است ممکن است که در قسمت مشکلات لامپ به بررسی آن پرداختیم.
 
تونل اپتیک ویدئو پروژکتور
نمونه ای از تونل اپتیک ویدیو پروژکتور نصب شده در یک کلاس درس که در اثر گردوغبار محیطی زیاد به این حالت در آمده است.
پرش یا در اصطلاح دل زدن تصویر
این حالت که ممکن است بلافاصله بعد از روشن شدن دستگاه یا بعد از چند دقیقه کار کردن دستگاه به وجود آید، می تواند مربوط به colorwheel (چرخه رنگ) و یا مربوط به برد پاور دستگاه باشد که در هر دو حالت دستگاه پس از مدت مشخصی کار کردن خاموش می شود و عامل اصلی آن نوسان برق ویا گرد و غبار زیاد موجود در محیط می باشد.
رای افزایش طول عمر لامپ و پروژکتور ، فیلتر پروژکتور را تمیز کنید
پروژکتورهای LCD, DLP و L-COS گرمای زیادی در طی کار تولید می کنند. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد (overheating) و خرابی پروژکتور این گرما می بایست به بیرون هدایت شود. خصوصا این موضوع برای عمر لامپ پروژکتور مهم است. هنگامی که پروژکتور بیش از حد گرم می شود، عامل نخست خرابی لامپ پروژکتور محسوب می شود . بنابراین این گرما باید به خوبی خارج شود.
 
چرا لازم است که فیلترهای پروژکتور را تمیز کنیم؟
برای از بین بردن گرمای شدید، پروژکتورهای دیجیتال یک یا چند فن دارند تا هوا را به شدت به قطعات پخش کنند. از آنجائی که هوا حاوی گرد و غبار است، می بایست قبل از خنک کردن قطعات از فیلتر عبور کند تا در نتیجه از گسترش گرد و غبار بر روی قطعات در حال کار جلوگیری کند. اگر قرار بود که هوا فیلتر نشود, آنوقت گرد و غبار روی قطعات می نشست و گرما را در خودش نگه می داشت که خصوصا می توانست برای لامپ پروژکتور خیلی مخرب باشد . هم چنین این گرد و غبار می تواند روی پانل ال سی دی و لنز پروژکتور بنشیند و باعث کاهش کیفیت تصاویر و یا تداخل رنگ گردد.
در نتیجه همه پروژکتور ها فیلتری دارند که تمام گرد و غبار از طریق این فیلتر گرفته می شوند. برای حصول اطمینان از کارایی فیلتر ، باید به طور مرتب تمیز شود. از آنجائی که آسیب رسیدن به ویدئو پروژکتور بر اثر تمیز نکردن فیلترهای کثیف مشمول گارانتی نمی شود ؛ رعایت این نکته بسیار مهم است.
 
هر چند وقت یک بار باید فیلتر های پروژکتور را تمیز کرد ؟
اینکه هر چند یک بار فیلترهای پروژکتور را تمیز کرد، بسته به محیطی کار پروژکتور دارد. بنابراین محیطی که حداقل گرد و غبار را دارد ، نسبت به محیطی که گرد و غبار زیادی دارد ، به دفعات کمتری برای تمیز کردن نیاز دارد.به طور مثال گرد گچ کلاس درس ممکن است باعث بروز مشکل شود.
به طور کلی، دفترچه های راهنمای پروژکتور ، پیشنهاد می کنند که به طور معمول هر ۱۰۰ تا ۳۰۰ ساعت یکبار برای  تمیز کردن فیلترها مناسب است ؛ اما باید دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید تا ببینید درمورد فیلتر پروژکتور چه پیشنهاد ی داده است. همچنین بخاطر داشته باشید که هر زمان که شاهد وجود بیش از حد گرد و غبار بر روی فیلتر بودید باید آنها را تعویض یا تمیز کنید.
 
چطور باید بدانم که فیلترهای پروژکتور نیاز به تمیز شدن دارند؟
چندین علامت هشدار در این مورد وجود دارد که زمان تمیز کردن فیلتر را به شما اعلام میکند. اکثر پروژکتورها دارای چراغ های هشدار دهنده ال ای دی (LED) هستند.) در بعضی از مدل ها بر روی صفحه نمایش پیغام نمایش داده می شود).
در حالت کلی اگر رنگ به شکل هر یک از موارد دیل باشد ، دربردارنده علامتی است
پرتغالی چشمک زن: پروژکتور خیلی گرم شده است.
قرمز چشمک زن : فن یا سنسور درجه مشکل پیدا کرده است.
قرمز ثابت: پروژکتور بخاطر داغ شدن بیش از حد ممکن است خاموش شود .
 
چطور فیلترها را تمیز کنیم ؟
بعد از برداشتن کاور و درآوردن فیلتری که نیاز به تمیز شدن دارد؛ چندین روش مختلف در خصوص تمیز کردن مناسب فیلتر وجود دارد .
بهترین روشها برای تمیز کردن فیلتر یکی استفاده از جاروبرقی مخصوص کامپیوترهاست که باعث کشیدن گرد غبار از داخل فیلتر می شود و یا استفاده از کمپرسور هوا برای زدودن گرد و غبار است . به طور کل شستشو فیلتر با آب و مایع توصیه نمی شود ، زیرا وجود مواد شیمیایی موجب آسیب زدن به پوشش فیلتر می شود. در صورتیکه فیلترها به شدت کثیف شده باشند ، بعضا می توانید ، فیلترهای نو خریداری کنید.
پیوند ها
تماس با ما
آدرس: تهران - میدان امام خمینی - خیابان ناصرخسرو - روبروی کوچه جوانمرد ، جنب غذا خوری سنتی ناب - پلاک 315 آسیا پروژکتور
تلفن:  
0098-21-36059050
اینستاگرام تلگرام

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آسیا ویدئو پروژکتور می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح